1. Wparcie – wspieraj swoje dziecko zwłaszcza wtedy, kiedy ma gorsze dni, kiedy ma kryzys, nie chce chodzić na treningi, lub gdy przegrało zawody. Uświadom, że podzielasz jego pasje. Porażki uczą pokory i skromności, jednak ważne, aby w takich chwilach ktoś przy nich był.
  2. Motywacja – motywacją zajmują się głównie trenerzy. Jednak wiele też zależy od Was Drodzy Rodzice. Jeśli dziecko chwali się czynnością, której nauczyło się na treningu, lub zrobiło szpagat po pół roku ćwiczeń, pochwalcie! Nie mówcie „no w końcu”… Tutaj należą się ogromne brawa za determinację !
  3. Presja – nie wywieraj na dziecku presji. Dzieci przyswajają informację w różnym tempie, każde z nich jest inne, ma różne predyspozycje taneczne, czy gimnastyczne. Nie porównuj go do innych tancerek, bo to wzbudza w nim niechęć, zazdrość i zawiść w stosunku do innych dzieci.
  4. Samodzielność – Nie stresuj dziecka dodatkowo swoja nieustanną obecnością na sali tanecznej. Niech przez te 1,5 godziny poczuje się samodzielne. Ciągłe kontrolowanie swojej pociechy, a w szczególności na zajęciach, które maja na celu „wyszaleć się” nie jest wskazane.
  5. Systematyczność – Systematyczność to element, który spaja wszystkie czynności. Przysłowiowy słomiany zapał to największy wróg sukcesów sportowych. Nawet jeśli dzieci będą mieć w sobie ogromną pasję i gotowość do poświęceń, to nie pomoże to, jeśli determinacja będzie krótkotrwała. Jest wiele osób, które zdecydowały się na aktywność fizyczną z dużym nastawieniem na sukces i po pierwszych przeszkodach zrezygnowały. Bardzo często możemy spotkać osoby, które wydają się nie mieć żadnych predyspozycji do tańca lub gimnastyki, a mimo to systematycznie osiągają coraz to lepsze rezultaty. Takie osoby posiadają ważną cechę, która charakteryzuje mistrzów – wytrwałość w dążeniu do celu. Prędzej czy później osiągną sukces i nikt już nie będzie myślał, że nie mają predyspozycji sportowych.
  6. Pasja – Z pasją łączy się szereg innych cech, które determinują rozwój sportowca – są to przede wszystkim systematyczność, nieskończona motywacja, samozaparcie. Ciężko osiągnąć sukces w czymś, czego nie lubimy. Aby być dobrym sportowcem, wasze dzieci muszę kochać taniec. Dzięki temu dostarczają sobie duże nakłady chęci i motywacji do aktywności fizycznej. W życiu każdego tancerza zdarzają się gorsze dni, podczas których ciężko zmobilizować się do wyjścia na trening. Pasja jest czymś, co pozwala zwalczyć te chwile. Pasjonując się jakąś dziedziną, dzieci mimowolnie w nią „wsiąkają”.