Informacje zawarte w kodeksie mają na celu zachowanie zdrowych relacji między dzieckiem a rodzicem/opiekunem, mimo presji, którą niesie za sobą każda dyscyplina sportu.

  1. To nie Wy Drodzy Rodzice tylko Wasze dziecko należy do grupy, uczestniczy w zajęciach oraz wkłada w treningi mnóstwo pracy. Nie róbcie wszystkiego za nie. Motywujcie, ale nie wywierajcie na nich presji, nie porównujcie do innych tancerek, nie zmuszajcie do treningów. Dziecko nie jest zobowiązane – to nie praca lecz pasja. Na odnoszeniu sukcesów nie może zależeć bardziej Wam niż dziecku. To ono musi do tego dojrzeć i zrozumieć, że treningi są bardzo ważne, jeśli chce osiągnąć sukces w dziedzinie tańca, czy gimnastyki. Najczęściej rodzice angażują się w uprawianą przez dziecko dyscyplinę i we wszystko co jest z nią związane tak bardzo, że czasem trudno im zachować dystans, odsunąć emocje i spojrzeć na całą sytuację obiektywnie.
  2. Bądźmy odpowiedzialni. Zapisując dziecko do zespołu jesteście Państwo zobowiązani dostarczać je na treningi, jeśli wyraża taką chęć. Jeśli nie – zgłaszamy to trenerowi i wspólnie zastanawiamy się co dalej. Ładna pogoda, wakacje czy deszcz nie zwalniają dziecka z opuszczenia treningu. Proszę wziąć pod uwagę, że my – trenerzy mamy przygotowany plan treningu, choreografię i w sytuacji, kiedy dziecko opuszcza trening – ma po prostu zaległości. Obecność jest szczególnie ważna przed występami, zawodami, bo wtedy jest najwięcej pracy. Bardzo prosimy o informowanie nas o dłuższej nieobecności (chorobie, wyjeździe) jak i nieobecności na treningu. Ułatwi nam to wtedy pracę.
  3. Rozmawiajcie z trenerem jeśli jest jakiś problem z Waszym dzieckiem lub macie zastrzeżenia co do działania Akademii. Jasny przekaz informacji oraz dobro Waszych Pociech jest dla nas najważniejsze.